Co o nás říkají barvy – Zelená

Co o nás říkají barvy – Zelená

posted in: BLOG | 0

První stupeň bytí = Zelený životní styl „komunitní“

Zelená barva naděje

Přivádí nás k přírodě, k lesům loukám a ke zdrojům, k lidem. Objevujeme principy přirozeného, zdravého růstu kolem nás a v nás. Reprezentuje štěstí a zdraví, ekologii ale taky komunitu. „Spřízněná duše“. City.

Rovnost – Volnost – Bratrství

Ten, kdo dává přednost tomuto životnímu stylu bude zřejmě za všech okolností stát na svém a nezalekne se žádných překážek. Má sklon pečovat o druhé, ale také je rád ovládá a kontroluje svojí péčí a pozorností. Touží po obdivu a uznání, po oblíbenosti. Shoda je pro ně důležitá.

Svůj život mají postavený na hodnotách, kterým věří a který je dělají mnohdy tak pevnými a odhodlanými. Zelenou barvu, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění a málo přizpůsobiví – ti, co se o nich říká, že jsou schopni „jít hlavou proti zdi“. (Greenpeace).

Často můžeme slyšet

„Cílem je dohoda, souhlas a spokojenost všech zúčastněných.“

„Klíčové jsou vztahy a dobrý pocit z nich.“

„My preferujeme konsensus.“

„Rád/a bych se dnes věnovala…. Co vy na to?“

„Jak by to vypadlo ideálně.“

Uvíznutí v zelená se projevuje častými setkáváními s lidmi v různých skupinách, na různých poradách, workshopech. Hodně se mluví, sdílí, vyjednává. Pozornost je zaměřená na win : win, shodu, atmosféru, ideály. Mnoho slov problém, situaci často rozmělňuje. Velká snaha o shodu se všemi zamlží cíl. Často se ztrácí stejně jako jasné stanovisko, výstup, akce. Život, problém se rozmělní a „zabředneme“ v něm.

Jak je vám blízký tento životní styl?

Minimálně 1 až 10 Žiji to (Maximálně)

Comments are closed.